ŚWIĘTA MAJOWE

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w naszym kraju trzy ważne święta:
Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy,
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
Święto Narodowe Trzeciego Maja,
   W dniu 26 kwietnia uczniowie klas 0-VI przygotowali montaż
słowno-muzyczny poświęcony majowym rocznicom. Apel rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili informacje na temat wyżej wymienionych świąt. Zaprezentowali wiersze, piosenki i taniec o tematyce patriotycznej. Zarówno wykonawcy, jak i widzowie, pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało akademii uroczysty charakter.
   Czas ten od zawsze był i jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają te święta. Jest on także okazją do głębokiej refleksji oraz szczególnego rozwijania wartości, jaką jest patriotyzm.

Obchody Świeta 3 Maja w Jędrzejowie