DZIEŃ ZIEMI

Na całym świecie w kwietniu obchodzony jest Dzień Ziemi. Ma on skłonić ludzi do refleksji nad problemami zanieczyszczenia środowiska naturalnego oraz koniecznością ochrony przyrody. Musimy sobie zdawać sprawę, że nasze życie zależy w głównej mierze od stanu czystości wody, powietrza oraz gleby.
   W dniu 21 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Panią Jadwigę z Biblioteki Pedagogicznej w Jędrzejowie, która przedstawiła przedszkolakom oraz uczniom klas I-III historię o pingwinku Pingo i nieznośnych śmieciach w oceanie. Opowiadanie przedstawione było w formie japońskiego teatrzyku Kamishibai. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania. Następnie pani Jadwiga przeprowadziła warsztaty ekologiczne. Podopieczni mieli za zadanie wyłowić śmieci z ,,oceanu,, oraz posegregować je do odpowiednich worków. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z tym zadaniem. Dowiedzieli się także na czym polega recykling oraz jak ponownie można wykorzystać odpady. Ostatnim punktem spotkania był pokaz „Eko- mody” , podczas którego dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały się w strojach stworzonych poprzez wtórne wykorzystanie odpadów. Wszystkie stroje były bardzo piękne i estetyczne, wyróżnionych zostało sześć najciekawszych kreacji.
   Po zakończonych zajęciach dzieci korzystając z pięknej pogody posprzątały teren szkoły. To był dzień pełen wrażeń.
Serdecznie dziękujemy pani Jadwidze za bardzo ciekawe zajęcia ekologiczne.
   Podziękowanie składamy również rodzicom za kreatywne wykonanie strojów dla swoich pociech.