Pisanki, kraszanki,jajka malowane.

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka maja różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. Coraz częściej spotyka się osoby, które przed Wielkanocą w tradycyjny ręczny sposób wykonują pisanki.

Także dzieci z oddziałów przedszkolnych oddały się tej pięknej sztuce i wspólnie barwiły i przyozdabiały jajka.

Poszukiwanie prezentów od zajączka

Prezenty od zająca to zazwyczaj drobne upominki w postaci słodyczy, kolorowych jajek czy małych zabawek. - ,,Zerówkowicze'' również poszukiwali na placu zabaw słodkości – tropiąc po śladach i wskazówkach zająca. Pierwsze dziecko, które znalazło zająca otrzymało drobny prezent .

Śmigus -Dyngus

Śmigus-Dyngus, czyli lany poniedziałek, przypada w drugi dzień świąt wielkanocnych. Dzień ten związany jest z tradycją oblewania innych ludzi wodą. W grupie przedszkolnej 5,6-latków nie mogło zabraknąć owej tradycji.

Wielkanocna sesja zdjęciowa

W środę bawiliśmy się na wielkanocnej sesji zdjęciowej. Świąteczne rekwizyty, a przede wszystkim piękne uśmiechy przyczyniły się do powstania wielkanocnych zdjęć. Zapraszamy do oglądania !