W marcu wraz z nadejściem wiosny, dzieci z naszego oddziału bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczego kącika zieleni. Dzieci samodzielnie zasadziły nasiona : sałaty, kopru, szczypiorku zasadziły również cebulę dymkę oraz świąteczny owies i rzeżuchę. Podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały o pracy ogrodnika, jakich potrzebuje narzędzi do pracy oraz jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której, dzieci poznają cykl rozwojowy roślin oraz nauczą się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion.

 

 

 

 

 


Więcej zdjęć na naszej stronie Facebook'a:
Wiosenny ogródek Zerówkowiczów