Zakończenie i podsumowanie Projektu edukacyjnego „Witaj Jesień- edycja II”
W naszej szkole zakończył się projekt edukacyjny „Witaj Jesień- edycja II”, w którym brali udział zerówkowicze .
Był to czas pełen zabawy, uważnej obserwacji i wspólnego odkrywania uroków jesieni.
Celem projektu było :
- rozwijanie ciekawości poznawczej dziecka,
- kształtowanie uważności na zmieniającą się przyrodę,
- wspieranie rozwoju społeczno- emocjonalnego oraz twórczego,
- budowanie relacji w grupie i z rodzicami poprzez wspólne działania.
Wykonane zadania :
-Spacer- poszukiwanie śladów jesieni,
-kolorowanka xxl- jesienna współpraca,
-ziemniaczane stempelki,
-zgadnij zmysłem- jesienne skarby do dotykania i wąchania,
-wyprawa po dary jesieni- zadanie dla dzieci i rodziców,
-kącik przyrodniczy – wspólne tworzenie w sali,
- jesienny quiz smakowy- co to za owoc, co to za warzywo?
-poznajemy grzyby,
-jesienna pogoda- obserwacja,
-kto mieszka w lesie ?
-jeże i domki dla jeży- projektowanie,
-zimowe zapasy- zabawy matematyczne,
-jesienna kuchnia - zadani dla dzieci i rodziców
-jesienne drzewo
-liściaki- stworki z liści,
-jesienny deszcz- malowanie patyczkami i farbą plakatową
-jesienna mozaika
Szczególne podziękowania kieruję do rodziców dzieci, którzy aktywnie włączyli się w projekt – wspólnie z dziećmi uczestniczyli w weekendowych spacerach i zbieraniu darów jesieni. Dzięki ich zaangażowaniu projekt stał się okazją do rodzinnych spacerów, wspólnego odkrywania jesieni i umacniania więzi między dziećmi, a rodzicami.
Na zakończenie projektu dzieci otrzymały dyplomy, które stanowią pamiątkę ich zaangażowania i ciekawości świata przyrody.
 
 
 
 
 
 
Więcej zdjęć na naszej stronie Facebook'a