
Uczniowie klasy I i II wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Staszowie w ramach projektu „Inwestujemy w przyszłość! Wsparcie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Gminie Jędrzejów” . Dzieci z dużym zainteresowaniem zwiedzały zakład, obserwując kolejne etapy powstawania świątecznych ozdób. Dowiedziały się, jak wygląda proces produkcji bombek oraz mogły zobaczyć w jaki sposób są one ręcznie malowane i ozdabiane. Uczniowie mieli okazję wykonać własne ozdoby świąteczne. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w Szydłowie, gdzie odbyli krótki spacer po urokliwym, zabytkowym miasteczku.
Wycieczka była pełna wrażeń i dostarczyła dzieciom wielu ciekawych informacji o tradycjach świątecznych.




Więcej zdjęć na naszej stronie Facebook'a
