
"Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań"
Święto Zmarłych to czas zadumy i refleksji, w którym wspominamy tych, którzy od nas odeszli i odwiedzamy ich groby. Kultywując polską tradycję zerówkowicze wybrały się na cmentarz. Dzieci oddały hołd i zapaliły znicze na grobach żołnierzy, którzy zginęli w walce o naszą ojczyznę. Była to doskonała okazja do poznania zwyczajów związanych ze świętem zmarłych. Dzieci dbały, aby ich obecność nie zakłócała spokoju zmarłych oraz osób odwiedzających to miejsce, co stanowiło ważną część edukacji w zakresie szacunku i odpowiedzialności społecznej.
My zerówkowicze uczymy się od najmłodszych lat patriotyzmu, aby pamiętać o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny!





Więcej zdjęć na naszej stronie Facebook'a:
