Finał XIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii"
28 października w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Naszą szkołę reprezentowała Maja Piskorz - uczennica VIII klasy.
Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski. Udział w dyktandzie to także szczególna forma obchodów Święta Niepodległości.
Życzymy Mai, aby znalazła się w gronie laureatów konkursu!