25 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii". Etap szkolny konkursu dla uczniów klas IV –VI zatytułowany był „Statek legenda”, zaś dla uczniów kl. VII –VIII - „Jak w hollywoodzkim filmie”. Rywalizacja była doskonałą okazją do poznania przeszłości i refleksji nad językiem ojczystym. Uczniowie swoim odświętnych strojem zaakcentowali postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. Niedługo dowiemy się, kto zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.
Trzymamy kciuki i czekamy na ostateczne wyniki.