Pokaz historyczny

9 listopada 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym, zaprezentowanym przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Ta żywa lekcja historii, zorganizowana w ramach upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiła działania Polaków w czasie kampanii wrześniowej w 1939 roku. Członkowie grupy zademonstrowali mundur wojskowy polskiego żołnierza z okresu II wojny światowej, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, bezpieczne repliki broni oraz omówili techniki wojskowe. Prowadzący omówili również rolę kobiet, które niejednokrotnie ryzykowały życiem, wynosząc rannych z pola bitwy.

W prezentacji wzięli też udział chętni uczniowie naszej szkoły, którzy demonstrowali umundurowanie i repliki broni.