Gmina Jędrzejów wraz z Grupą Szkoleniowo Doradczą Europlus Sp. z o. o. realizuje projekt „Inwestujemy w przyszłość! Wsparcie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w Gminie Jędrzejów”. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) oraz dotacji celowej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.

Projekt obejmie 174 uczniów z 6 szkół:

- SP im. Roalda Amundsena w Skroniowie funkcjonującej w ramach Zespołu Placówek Oświatowych (ZPO) w Skroniowie (Skroniów 75, 28-300 Jędrzejów),

- SP im. bł. Wincentego Kadłubka w Prząsławiu – ZPO w Prząsławiu (Prząsław 55, 28-300 Jędrzejów),

- SP im. Franciszka Nawrota w Łysakowie (Łysaków Drugi 44b, 28-300 Jędrzejów),

- SP w Potoku Wielkim (Potok Wielki 9, 28-300 Jędrzejów),

- SP w Jasionnie (Jasionna 8, 28-300 Jędrzejów),

- SP w Rakowie (Raków 45, 28-300 Jędrzejów).

Działania realizowane w ramach projektu:

- zakup materiałów edukacyjnych,

- rozszerzenie oferty szkół poprzez realizację dodatkowych zajęć dla dzieci,

- rozszerzenie oferty szkół poprzez realizację zajęć dla dzieci ze specjalnymi potrzebami,

- realizacja wyjazdów edukacyjnych dla dzieci,

- doskonalenie umiejętności lub kompetencji nauczycieli do pracy z dziećmi w wieku szkolnym.

Grupą docelową projektu są dzieci i nauczycie ze wskazanych wyżej placówek.

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości edukacji w 6 szkołach podstawowych z obszarów wiejskich Gminy Jędrzejów poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia obejmującego: realizację na rzecz uczniów w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zajęć dodatkowych - rozwijających: umiejętności podstawowe i przekrojowe, edukację ekologiczną, postawy antydyskryminacyjne, zajęć psychologiczno-pedagogicznych, doradztwa zawodowego, a także objecie wsparciem nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji.

Wartość projektu 1 495 205,17 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 342 325,17 zł