DZIEŃ STRAŻAKA🧑‍🚒
🚒🚨🧯☎️

W maju jest wyjątkowe, bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka (4 maja). Dzieci dowiedziały, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, że udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych, że ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo i że często narażają własne życie, by ratować innych oraz że niejednokrotnie pomagają zwierzętom. Wiedziały też, że strażacy muszą być odważni, silni, wysportowani, że dużo ćwiczą i zdrowo się odżywiają. Poznały nazwy sprzętów, które są na wyposażeni strażaka i wozu strażackiego.
Poznawanie ról społecznych, pełnionych przez ważne osoby między innymi strażaka- służy kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich dziecka.

Więcej zdjęć na naszej stronie Facebooka

Dzień strażaka- facebook