🐝ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ🐝

Celem Światowego Dnia Pszczół jest podkreślenie znaczenia tych owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich, liczne zagrożenia we współczesnym świecie. To święto ma uświadomić ludziom jak wielką rolę odgrywają pszczoły, że należy szanować ich pracę, chronić je, a ich los nie może być nikomu obojętny, bo od ich istnienia zależy nasze życie. 🐝🌸🌼
W obchody tego święta chętnie włączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych.
W sali przedszkolnej pojawiła się gazetka pełna ciekawych informacji o pszczołach. Najmłodsi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat pszczół oraz ich znaczenia w życiu człowieka. Poznali zawód pszczelarza oraz mogli zobaczyć akcesoria pszczelarskie, za które bardzo dziękujemy Pani Edytce. Dowiedzieli się jak powstaje miód, jakie są rodzaje pszczół, jaka jest budowa ula, do czego służą ramki w ulu. Dodatkowo dzieci mogły spróbować prawdziwego miodu oraz przymierzyć kapelusz pszczelarza. Na zakończenie zajęć zostały wykonane piękne prace plastyczne, których bohaterką była oczywiście pszczoła jak również miodowe kanapeczki wykonane przez dzieci🍯😋.

Więcej zdjęć na naszej stronie Facebooka