„Pierwszy Dzień Wiosny” - zielony dzień w przedszkolu
„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki… ”
                                                                                                                                     🐜🐝🐞🌳🌿🌷🪻🌹🌺🌼☀️

Przedszkolaki świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”, który jest świetną okazją, by poznać polskie tradycje ludowe. Grupa rozpoczęła powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Wiosna to czas sadzenia różnych roślin, dlatego dzieci miały okazję zasiać owies jak również rzeżuchę i sprawdzić się w roli ogrodników. Już od kilku dni trwały przygotowania do powitania nowej pory roku — dekoracja w przedszkolu zmieniła się z zimowej na wiosenną, w salach zrobiło się kolorowo, korytarze przystroiły piękne, wiosenne prace plastyczne. Witając wiosnę, u dzieci dominował zielony strój. Aby podkreślić wyjątkowość „Pierwszego Dnia Wiosny” wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym pochodzie , podczas którego mogły poszukać i zaobserwować przez lupy oznak wiosny. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.
Był to miły początek nowej, wyczekiwanej przez wszystkich pory roku.