Dino, dino, dinozaury.
Ktoś powiedział, że wymarły,
a ja na to mu odpowiem:
One żyją w moje głowie.

26 lutego w grupach przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię oraz odgłosy dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, jak się nazywały, czym się żywiły. Dzieci na zajęciach oglądały film edukacyjny, poznały pracę paleontologa, wykonały pracę plastyczną przyklejając naklejki dinozaurów jak również pomalowały farbami gotowe gipsowe dinozaury. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach ruchowo - naśladowczych zamieniając się wybranego dinozaura. Punktem kulminacyjnym był eksperyment rosnące w wodzie dinozaury. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

Więcej zdjęć na naszej stronie Facebook