„Poczuj chemię do fizyki” – grupa „Zaelektryzowani” gościnnie w naszej szkole.

W dniu 02.02.2024r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani” i przedstawiła lekcję eksperymentów i doświadczeń pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób.    Goście zaprezentowali widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Najciekawszym elementem pokazu była możliwość aktywnego uczestnictwa w doświadczeniach, z czego nasi uczniowie byli najbardziej zadowoleni. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele zabawy, było mnóstwo śmiechu, ale również dzieci otrzymały sporą porcję wiedzy.
   Uczniowie zobaczyli i doświadczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.