Międzynarodowy Dzień Jeża

Święto dość nietypowe, ale bardzo potrzebne, ponieważ jest doskonałą okazją, aby poznać bliżej naszych najeżonych przyjaciół.
Celem świętowania tego dnia było uświadomienie najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Dzieci miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci oglądały film edukacyjny ,,Jeż'', rozwiązywały zagadki, rebusy, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Dopełnieniem tego dnia była ścieżka sensoryczna z darów jesieni, po której chodziły szkolne jeże. Nasze przedszkolaki wykonały również prace plastyczne, które ozdobiły ich salę. Ten dzień spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

Wiecej na naszej stronie facebook

DZIEŃ JEŻA