MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUNDELKA W PRZEDSZKOLU

25 października po raz kolejny 5,6-latki obchodziły Światowy Dzień Kundelka w przedszkolu. Pomimo, iż to nietypowe święto - jest wyjątkowo pouczające.
Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność.
Dzieci na początku poznały genezę tego nietypowego święta oraz wspólnie starały się stworzyć definicję KUNDELKA. Następnie układały puzzle przedstawiające czteronożnych pupili. Uczestnicy wysłuchali i oglądali film przedstawiający różne rasy zwierząt, po czym każde dziecko opowiedziało o swoim piesku oraz w jakim sposób należy dbać, opiekować się, by czuł się jak członek rodziny. Kolejnym etapem były gry i zabawy matematyczne z elementami psich kostek, misek – nawiązując tym samym do owego dnia.
   Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, poznanie obowiązków jakie spoczywają na właścicielu czworonoga, zachęcenie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, ukazanie uczuć i emocji jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.
   W ramach obchodów Dnia Kundelka w naszej szkole organizowana była całoroczna akcja zbiórki karmy na rzecz bezdomnych psów ze schroniska. Dziś dzięki Państwa i dzieci zaangażowaniu dostarczyliśmy dary do Przychodni Weterynaryjnej ,,Hau-Miau'', skąd ruszą w dalszą drogę do Rytlowa.
    Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!