PIKNIK SPORTOWY

"TAŃCZĄCY SPORTOWCY"'
"SPORTOWY KROK W SZKOLNY ROK"

W poniedziałek 25 września na placu przy szkole odbył się piknik zrealizowany z programu "Mikro Granty", które pozyskaliśmy z funduszu Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 tysięcy złotych,
Piknik sportowy był powiązany z realizacją dwóch projektów pod nazwą "Sportowy krok w szkolny rok" oraz "Tańczący sportowcy".
Blisko 400 dzieci ze szkół z terenów wiejskich z całej gminy Jędrzejów wzięło udział w sportowej zabawie. Warsztaty piłkarskie poprowadzili legendy polskiej piłki nożnej: Piotr Świerczewski i Jacek Krzynówek. Natomiast warsztaty taneczne zostały poprowadzone przez znanego i uwielbianego tancerza najwyższej klasy „S” Rafał Maserak.
Ponadto widowni zaprezentowały się tancerki Studio Dance Factory Jędrzejów: Hanna Michalska, Maja Skiba i Sandra Kośmider. Dziewczynki pokazały publiczności efekt swojej wieloletniej pracy pod okiem choreografa Joanna Maciejczyk.Tancerki specjalizują się w tańcach karaibskich i odnoszą wiele sukcesów na krajowych turniejach tańca, jak również Mistrzostwach IDO Europy i Świata.
  Sportowe warsztaty nie były jedyną atrakcją, ogromnym zainteresowaniem cieszył się dmuchaniec oraz gry i zabawy prowadzone przez animatorki. Każdy mógł skosztować kiełbasek z ogniska oraz domowych wypieków. Dzieci uczestniczące w warsztatach sportowych otrzymały medale oraz dyplomy uczestnictwa. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze znanymi osobami, którzy gościli podczas tego sportowego wydarzenia oraz zdobyć ich autografy. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk poseł Michał Cieślak, burmistrz miasta Jędrzejowa Marcin Piszczek, radny powiatowy Tomasz Kwiecień oraz uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół z terenu gminy Jędrzejów. Piękną fotopamiątką z tego wielkiego wydarzenia są załączone poniżej fotografie wykonane przez Eliza Kwiecień.
   Dziękujemy gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za przygotowane wypieki i pomoc w organizacji pikniku!