Przedszkolaki w bibliotece

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z dziećmi z oddziałów przedszkolnych.
Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem, zwłaszcza z literaturą dziecięcą.
   Przedszkolaki dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią , jak szanować książki oraz co daje nam czytanie. Nasi mali goście zobaczyli jak pracuje bibliotekarz. Na pamiątkę spotkania, dzieci wręczyły Pani bibliotekarce podziękowanie, same zaś otrzymały słodkie niespodzianki i kolorowe zakładki do książek.
  Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że powrócą do szkolnego świata książek.