Zielona szkoła. Dzień drugi.

W dniu dzisiejszym uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Trójmiasto. W Akwarium Gdyńskim odbyły się ciekawe warsztaty. Dzieci poznały egzotyczne ryby i dowiedziały się wiele interesujących ciekawostek na temat podwodnego życia tych stworzeń. Następnym punktem wycieczki był sopocki deptak i molo. Kolejnym miastem był piękny Gdańsk. Pani przewodnik pokazała jedną z najpiękniejszych ulic Gdańska - ulicę Mariacką , na której znajduje się mnóstwo zabytkowych kamienic. Uczniowie zwiedzili również Bazylikę Mariacką.
   Dzisiejszą wycieczkę zakończono na szlaku turystycznym Westerplatte.

Zielona szkoła. Dzień trzeci.

Ten dzień dla uczestników zielonej szkoły był pełen wrażeń. Uczniowie dzień rozpoczęli w rezerwacie przyrody " Mewia łacha", wraz z panem przewodnikiem zwiedzali jeden z najcenniejszych przyrodniczych obszarów nad polskim Bałtykiem. To jedyne miejsce, gdzie w sposób naturalny żyją bałtyckie foki i wiele gatunków ptaków wędrownych. Kolejną atrakcją naszych uczniów były warsztaty bursztynowe oraz ognisko.       Dzień zakończono na plaży przy nocnym zbieraniu bursztynów.

Zielona szkoła. Dzień czwarty.

W dniu 18.05 uczniowie wybrali się do Krynicy Morskiej , gdzie odbył się rejs widokowym statkiem po Zalewie Wiślanym. Następnie uczestnicy zielonej szkoły wyruszyli do latarni morskiej. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia była wyprawa do rezerwatu przyrody "Kąty Rybackie". Celem wyprawy było obserwowanie kormoranów.
   Dzień zakończył się na parkiecie przy rytmach ulubionych hitów.